• Türkiye’nin ilk ve tek bilim, sanat, eğitim, kültür, üretim, ticaret alanında hizmet veren ve bu amaçla kurulmuş kadın kooperatifidir
  • Adına uygun şekilde; bilim, sanat, eğitim, kültür alanlarında; bireysel, kurumsal ve gönüllülük üzerine kurulmuş sivil toplum kuruluş ve toplulukları ile işbirliği yapan bir işletme kooperatifidir.
  • Kadınların girişimci olarak iş hayatında daha fazla yer almalarını, eğitim eksikliklerini gidermeyi, ekonomiye dahil olmalarını amaçlayan sosyal hedeflerine ulaşmalarında tamamlayıcı olan bir kooperatiftir.
  • Bilim çalışmalarından, sanat atölyelerine, her tür mesleki geliştirme ve idama eğitimleri, organizasyonların yapısına göre kültürel etkinlikler kapsamında toplam 3.600 eğitim modülü ve eğitmen portföyü ile hizmet üretimi yapan bir işletme kooperatifidir.


Amaç ve Faaliyet Konuları:

Satış ve Pazarlama, Reklam ve Tanıtım, Organizasyon, Grafik tasarım, Bilişim, 3D, Fotoğrafçılık ve video, Elektrik, Ahşap, Mobilya, Tarım, Turizm, Gıda, Yönetim, Güzellik, El sanatları, Seramik İmalat temelli tüm alanlarda uygulamaya veya teoriye dayalı Eğitim vermekle birlikte doğrudan Üretim, Hizmet alım-satım, Satış ve pazarlama gibi uygulama veya faaliyetleri gerçekleştirir. Her türlü tarım ve gıda üretimi yapar, yaptırır, pazarlar ve danışmanlığını yapar.